Lanovky a vleky

O prepravnú kapacitu je v našom stredisku postarané. V priebehu jednej hodiny dokážeme dopraviť na kopec až 3 500 lyžiarov. Príďte si aj vy užiť príjemné lyžovanie v nádhernej prírode.

Denná prevádzka je od 9:00 do 16:00  hodiny, kedy sú v prevádzke tieto zariadenia: Lanová dráha, lyžiarsky vlek a dopravný pás.

Večerné lyžovanie je v prevádzke piatok a sobotu od 16:00 do 19:00 hodiny,kedy je v prevádzke Lanová dráha DOPPELMAYR 4 CLD .

Lanová dráha DOPPELMAYR 4 CLD

Lanová dráha DOPPELMAYR 4 CLD je moderná štvorsedačková lanovka s odpojiteľným uchytením  o prepravnej kapacite 2400 osôb za hodinu. Maximálna prepravná rýchlosť 5 m/s dokáže návštevníkov strediska premiestniť na vrcholovú stanicu za cca. 4 min. čo uspokojí aj najnáročnejších lyžiarov. Odpojiteľný systém uchytenia sedačiek však umožňuje aj pri maximálnej prepravnej rýchlosti pohodlné a komfortné nastupovanie nielen pre dospelých, menej zdatných lyžiarov, ale aj pre deti. Systém odpojenia sedačky z hlavného lana v nástupnej a výstupnej stanici zníži rýchlosť sedačky na minimálnu rýchlosť, pričom pohyb sedačiek na hlavnom lane nie je týmto ovplyvňovaný. Lanová dráha je podporovaná moderným záložným dieselagregátom o celkovom výkone 600 KVA, ktorý v prípade výpadku resp. odstávky elektrickej energie dokáže zabezpečovať bezproblémový chod lanovky počas celej doby prevádzky a to bez akejkoľvek výluky. Lanová dráha súčasne slúži aj ako vyhliadková lanovka, kde sa návštevníci Oravíc môžu pokochať pohľadom na prekrásnu scenériu Západných Tatier.

Tanierikový lyžiarsky vlek DOPPELMAYR 1SL

Tanierikový lyžiarsky vlek DOPPELMAYR 1SL je jeden z najmodernejších tanierikových lyžiarskych vlekov svojej triedy o prepravnej kapacite 700 osôb za hodinu. Pohodlné nastupovanie aj pre tých najmenších návštevníkov zabezpečuje hydraulický navíjací systém s primerane dlhým lankom, ktorý lyžiarov bez akýchkoľvek trhavých pohybov dopraví až do jedného z dvoch výstupných bodov. Ako približovacie zariadenie pre prvotný príchod k lyžiarskemu vleku je zabezpečované 102 m dlhým lyžiarskym dopravným pásom SUNKID o prepravnej kapacite 1250 osôb za hodinu. Tanierikový vlek je podporovaná moderným záložným dieselagregátom o celkovom výkone 600 KVA, ktorý v prípade výpadku resp. odstávky elektrickej energie dokáže zabezpečovať bezproblémový chod lyžiarskeho vleku počas celej doby prevádzky a to bez akejkoľvek výluky.

Dopravný pás SUNKID RUFFTOP 600mm

Novinkou v detskom areáli je 102 m dlhý lyžiarsky dopravný pás SUNKID typu RUFFTOP 600mm o prepravnej kapacite 1250 osôb za hodinu. Jedná sa o ideálne miesto pre prvé samostatné lyžovanie, kde sa učenie stáva zábavou a kde rýchlo zažijete lyžiarske pokroky.

Tubing Lift

Novinka sezóny 2019/2020 je Tubing Lift v úplne novom Tubing parku Meander Oravice.